LMS

Co to jest LMS?

LMS to akronim angielskiego wyrażenia – Learning Management System, co możemy tłumaczyć na język polski jako – System Zarządzania Nauką.

Oprogramowanie tego typu to zazwyczaj platformy internetowe, które pozwalają publikować materiały edukacyjne oraz zarządzać odbiorcami tychże materiałów. Poza publikacją treści, systemy mają zazwyczaj wbudowane dodatkowe moduły, takie jak: ćwiczenia, dyskusje użytkowników czy też testy wiedzy. W zależności od poziomu skomplikowania platformy LMS, możemy mieć dostęp do prostych statystyk lub skomplikowanych raportów i analiz.

Pierwszym skojarzeniem, które zazwyczaj pojawia się w głowie w odniesieniu do wykorzystania takiego oprogramowania to klasyczna edukacja, jednak jest to spore uproszczenie grupy odbiorców ponieważ systemy LMS, są używane również na szeroką skalę w szkoleniach, oraz w kontroli kompetencji pracowników. W branżach takich jak finanse, gdzie pracownicy są zobowiązani do znajomości pewnych zagadnień – a pracodawca posiada prawny obowiązek do regularnej kontroli wiedzy pracowników oraz przeprowadzania szkoleń – takie systemy są dużym ułatwieniem logistycznym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *